Діагностика слуху

аудіограма та аудіометрія

Діагностика слуху , аудіограма та аудіометрія Діагностика слуху , аудіограма та аудіометрія

Людське вухо має складний пристрій і благополучна робота всіх його відділів є запорукою гарного слуха. Діагностіка слуху – найважливіша частина медичної слухової допомоги. В ході діагностичного обстеження фахівці проводять спеціальні тести, за результатами яких здійснюється перевірка стану слуху триває аудиограмма. Від результатів і її своєчасності залежить вибір способів лікування і відновлення слуху.

Види і етапи діагностики слуху для дорослих

ЛОР-огляд. При проведенні ЛОР-огляду в ЦСР Auris використовуються:

  • сучасні отоскопи,
  • а також, відеоотоскопи, що дозволяють побачити найменші зміни в стані досліджуваних органів.

Консультація лікаря-аудіолога

Лікар-аудіолог консультує з усіх питань, пов’язаних з:

  • порушеннями слуху,
  • використанням слухових апаратів і допоміжних засобів звукопідсилення,
  • проводить аудіограму.

Дослідження слуху живою мовою

Виконується для перевірки здатності пацієнта чути і розуміти мову співрозмовника в звичайних умовах, а також для підтвердження правильності дослідження слуху іншими тестами.

Тональна порогова і надпорогова аудиометрия

Тональна порогова аудіометрія – визначення слухової чутливості на звуки різної частоти. У спеціальній звукозаглушения камері, на частотах від 125 до 8000 Гц, визначається мінімальна інтенсивність звуку, яка викликає слухове відчуття. Дослідження проводиться за допомогою цифрового аудіометру AD 629 з модулем ВЧ(високої частоти) фірми «Interacoustics» (Данія). Надпорогова аудіометрія проводиться для більш глибокого і точного дослідження стану слухового аналізатора. Має велике значення для правильного вибору і налаштування слухових апаратів.

Мовна аудіометрія (аудіограма)

Мовна аудіометрія є основним методом для визначення соціального і клінічного стану слуху. Без результатів дослідження розбірливості мови аудиограмма є неякісною і не може бути використана для підбору і настройки слухових апаратів. Дослідження проводиться шляхом пред’явлення заздалегідь записаних на цифровий носій тестових слів і визначення їх розбірливості. Результати використовуються для розрахунку параметрів слухових апаратів з метою досягнення максимально можливої розбірливості мови.

Об’єктивна імпедансна аудіометрія

При звичайному ЛОР-огляді лікар може побачити тільки стан зовнішнього слухового проходу і барабанної перетинки. Об’єктивна імпедансна аудіометрія – метод дослідження, що дозволяє, за допомогою приладу AT235h датської фірми “Interacoustics”, “подивитися крізь” барабанну перетинку і визначити, в якому стані знаходиться порожнину середнього вуха і її вміст (слизова оболонка, слухові кісточки, наявність рідини в середньому вусі , прохідність слухової труби і т.д.).

Імпедансометрія – надійний і ефективний метод діагностики таких захворювань, як отосклероз, хронічні гнійні та негнійний захворювання вуха (отити), захворювання носоглотки та ін.

Імпедансна аудіометрія також є одним з основних методів діагностики акустичної невриноми (пухлина слухового нерва) на ранніх етапах її розвитку. У нашому Центрі використовується для об’єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей (навіть новонароджених).
Об’єктивна імпедансна аудіометрія – докладно про метод і його основних діагностичних тестах.

Об’єктивна аудіометрія по отоакустической емісії

Метод заснований на реєстрації дуже слабких звукових коливань, які випромінюють неушкоджені волоскові клітини внутрішнього вуха у відповідь на акустичні стимули. Використовується для об’єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей, а також для скринінгу новонароджених.

Об’єктивна аудіометрія по слуховим викликаним потенціалом (КСВП)

За допомогою цього методу дослідження приладом Eclipse фірми “Interacoustics” (Данія), можна простежити стан структур слухового аналізатора на всій його довжині, починаючи від равлики і до слухової кори головного мозку.
Пацієнту пред’являються звукові стимули і одночасно реєструється електроенцефалограма. Спеціальна комп’ютерна обробка записаної електроенцефалограми дозволяє виділити відповіді окремих структур слухового шляху і оцінити їх функцію.

Центр слухової реабілітації Auris виконує весь спектр ісcледованій слуху для точного визначення стану слухової функції. Дослідження проводяться за допомогою найсучаснішого аудіологічного устаткування датської фірми Interacoustics.

Що таке отосклероз?

Отосклероз – це термін, похідний від слова oto, що означає “вушної раковини”, і sclerosis, що означає “аномальне затвердівання тканин тіла”. Стан викликаний аномальним ремоделюванням кістки в середньому вусі. Ремоделювання кістки – це процес, що триває все життя, в ході якого кісткова тканина оновлюється шляхом заміни старої тканини нової. При отосклерозі аномальне ремоделювання порушує здатність звуку поширюватися від середнього вуха до внутрішнього. Отосклерозом страждають понад три мільйони американців. Вважається, що багато випадків отосклерозу передаються у спадок. Найбільшого ризику схильні білі жінки середнього віку.

Які симптоми отосклерозу?

Втрата слуху, який найбільш часто зустрічається симптом отосклерозу, зазвичай починається в одному вусі, а потім переходить в інше. Ця втрата може з ‘явитися дуже поступово. Багато людей з отосклерозом спочатку зауважують, що вони не можуть чути низькі звуки або не чують шепоту. Деякі люди також можуть відчувати запаморочення, порушення рівноваги або шум у вухах. Тинітус – це дзвін, рев, жужжання або шипіння у вухах або голові, яке іноді виникає при втраті слуху.

Як отосклероз аудиограмма діагностує

Отосклероз діагностують фахівці в області слуху. До них належать:

  • отоларинголог. Зазвичай званий ЛОРом, тому що це лікарі, які спеціалізуються на захворюваннях вух, носа, горла,
  • отолог (лікар, який спеціалізується на захворюваннях вух)
  • або аудіолог (медичний фахівець з догляду, навчений виявляти, вимірювати і лікувати порушення слуху).

Перший крок у діагностиці – виключити інші проблеми зі здоров ‘ям, які можуть викликати ті ж симптоми, що і отосклероз.  Наступні кроки включають перевірки слуху, які вимірюють чутливість слуху (отосклероз аудиограмма) і провідність звуку в середньому вусі (тимпанограма). Іноді для діагностики отосклерозу також використовуються візуалізуючі обстеження, такі як комп ‘ютерна томографія.

Як лікується отосклероз?

В даний час не існує ефективного лікарського лікування отосклерозу. Хоча є надія, що продовження досліджень з ремоделювання кісток може виявити нові потенційні методи лікування. Легкий отосклероз лікують за допомогою слухового апарату, який підсилює звук, але часто потрібно хірургічне втручання. У процедурі, відомій як стапедектомія, хірург вставляє протез у середнє вухо. Робить це він щоб обійти аномальну кістку і дозволити звуковим хвилям проникнути у внутрішнє вухо і відновити слух.

 

Зворотний дзвінок