Auris ► Центр реабилитации слуха и патологии речи Статті Об'єктивна аудіометрія по отоакустичній емісії (ОАЕ)

Об’єктивна аудіометрія по отоакустичній емісії (ОАЕ)

Об'єктивна аудіометрія

Основною метою тестів об’єктивна аудіометрія отоакустичної емісії (ОАЕ) є визначення функції волоскових клітин. Волоскові клітини – це рецепторні клітини органів чуття, спеціалізовані видозмінені епітеліальні клітини з тонкими виростами – волосками, зануреними в желеподібну покривну мембрану, що накриває клітини.

об'єктивна аудіометрія

Діагностика слуху буває суб’єктивна (при взаємодії лікаря і пацієнта) і об’єктивна (не вимагає участі пацієнта і не залежить від його умовної реакції).

Обстеження за допомогою тестів отоакустичної емісії (ОАЕ) можуть бути використані для скринінгу слуху (особливо у новонароджених, немовлят або осіб з вадами розвитку); оцінки чутливості слуху, розмежування сенсорних і нервових компонентів сенсоневральної втрати слуху і як тест на функціональну (уявну) втрату слуху. Інформацію можна отримати у пацієнтів, які сплять або, навіть, перебувають у коматозному стані, оскільки поведінкова реакція для такого обстеження не потрібна.

Методи визначення різних патологій за допомогою аудіометричних даних можуть привести до цілеспрямованих підходів в профілактиці та лікуванні.

Переваги дослідження слуху методом реєстрації ОАЕ:

• Це об’єктивний метод, який не залежить від відповідей обстежуваного і поведінкової реакції пацієнта. Даний метод допоможе оцінити слухову функцію як дітей з самого народження, так і дорослих пацієнтів будь-якого віку. Вам просто потрібно до нас звернутися і записатися на прийом до нашого фахівця.

• При огляді пацієнта за допомогою методу отоакустической емісії (ОАЕ) наш фахівець спостерігає те, як відбивається стан зовнішніх волоскових клітин внутрішнього вуха, які уражаються першими від дії різних факторів. Цими факторами можуть бути виробничий або будь-який інший сильний шум, ототоксичні антибіотики, вплив протиракового лікування (хіміотерапія або променева терапія), а також різні інфекційні захворювання (грип, інфекційний паротит, або, іншими словами, свинка, менінгіт, менінгококова інфекція).

• Чутливий до ступеня порушення слуху.

• Це швидкий метод перевірки слуху, він не вимагає попередньої підготовки до дослідження.

Чому важливо проводити аудіологічний скринінг дітей

Тільки з нормальним слухом відбувається правильне формування мови. У зв’язку з цим є необхідність в коригувальних заходах для дітей, народжених з приглухуватістю.

Об'єктивна аудіометрія по отоакустичній емісії (ОАЕ)

За статистикою з поганим слухом народжується 6 з 100 малюків.

Якщо у вас в родині народився малюк, в перші місяці рекомендуємо вам перевірити слух своєї дитини в Медичному центрі слухової реабілітації «АУРІС», місто Миколаїв. У нас завжди є інноваційні рішення в отоларингології та сурдології, надається найбільш ефективна слухова допомогу із застосуванням передових методів і обладнання, здійснюється повний комплекс слухової реабілітації.

Дуже важливо звернутися до фахівця слухової реабілітації вчасно. Тому обстеження слуху рекомендується проводити у віці до 6-м місяців. Так потрібно для того, щоб при виявленні патологій слуху дитина не мала сильного дефіциту звукової інформації і змогла вчасно заговорити.

Скринінг слуху в Медичному центрі слухової реабілітації «АУРІС» – це абсолютно безболісна, нескладна і швидка процедура!

Підготовка дитини до діагностики і трактування її результатів

Проводити обстеження маленьких дітей потрібно в природному сні, після годування. Скринінг проводиться на сучасному обладнанні, і за результатами дослідження програма автоматично видає результат:

«Пройшов» – слух в порядку.

«Не пройшов» – вказує на наявність приглухуватості, рекомендується повторити процедуру для достовірності.

«Занадто шумно» – приладу не вдалося отримати адекватні результати через зовнішні шуми. У таких випадках процедуру рекомендується повторити.

Далі фахівці слухової реабілітації Медичного центру «АУРІС» можуть призначити додаткові обстеження, щоб отримати точну картину ураження слуху. Як правило, при найменших відхиленнях від норми у дітей рекомендується купити слуховий апарат.

Запрошуємо на обстеження слуху в Медичний центр слухової реабілітації «АУРІС»! Подбайте про здоров’я свого малюка або близької людини, запишіться до нашого фахівця прямо зараз!

Поділитися:

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотний дзвінок