Про слух

Слух – це здатність пізнавати світ

Наш світ наповнений різноманітними звуками: шумом морських хвиль, шелестом листя, голосом матері, сміхом дитини… Але за статистикою більше 10% населення мають погіршення слуху різної важкості. А вже після 65 років майже у кожної людини спостерігається зниження слуху.
Серед основних причин втрати слуху виділяють: ускладнення після інфекційних захворювань (грип, паротит, кір, скарлатина та інші); серцево-судинні захворювання; токсичні ураження; черепно-мозкові травми; акустичні травми; вплив професійних факторів (шум, вібрація); спадкові захворювання; вроджені вади розвитку.
Серед усіх видів порушень слуху – 70% становить сенсоневральна приглухуватість. При раптовій втраті слуху, якщо лікування почати негайно, позитивний результат спостерігається у 85% випадків. Якщо ж хворий звернувся через місяць, можливе тільки підтримуюче лікування хронічної приглухуватості.
Найчастіше компенсувати порушення слуху можна слухопротезуванням. Слуховий апарат допомагає мозку передати звуки, які людина вже не здатна почути самостійно.
У дітей повна або часткова втрата слуху призводить до зниження інтелекту, затримки розумового розвитку і мовлення. Тому дітей необхідно обстежувати та слухопротезувати якомога раніше.
Завдяки розвитку техніки і медицини створено систему кохлеарної імплантації, яка певною мірою замінює завиток (внутрішнє вухо). Кохлеарний імплантат забезпечує перенос звуку до слухової зони кори головного мозку і виконує функції ушкоджених або відсутніх волоскових клітин.
Імплантація «штучного вуха» сьогодні є найефективнішим методом повернення слуху глухим людям.

Слухопротезування – це не розкіш, а необхідна умова повноцінного життя людей із вадами слуху, щоб не втратити радість спілкування.

Лікарі Медичного центру слухової реабілітації «АУРІС» розуміються в найважчих слухових проблемах і надають найбільш ефективну допомогу пацієнтам від самого раннього до самого похилого віку.

Міфи про слух людини

Помилки, пов’язані з проблемами зі слухом – дуже небезпечні. Адже чим раніше почати лікування – тим більше шансів зберегти свій слух!

Міф №1. Людина може самостійно відчути погіршення слуху. Наш слух безпосередньо пов’язаний з мозком, у якого великі адаптаційні можливості. При зниженні слуху мозок просто підлаштовується під нове сприйняття, а людина не відчуває виниклої проблеми. Зниження слуху можна підтвердити тільки провівши обстеження слуху в медичному центрі.
Міф №2. Слух можна вилікувати ліками. Лікарські препарати можуть лише зупинити зниження слуху або стати додатковим засобом при лікуванні приглухуватості. Без додаткових заходів з лікування ліки не повернуть слух.
Міф №3. Погано чує тільки одне вухо. Наш мозок побудований таким чином, що одне вухо може чути трохи краще навіть у здорової людини. Точний діагноз може поставити тільки лікар.
Міф №4. Слух погіршується тільки в старості. Відсоток людей, які страждають приглухуватістю в молодому віці досить великий.
Міф №5. Носити слуховий апарат – значить, негарно. Нерозумно заперечувати наявність проблеми і всіляко намагатися уникати її рішення.
Слухові апарати – це зручність і комфорт вашого життя. Зараз є дуже сучасні моделі, зовсім непомітні в вусі.
Міф №6. При втраті слуху людина починає голосніше говорити. Не завжди це так. Туговухість проявляється у всіх по-різному.

Зателефонуйте нам і ми виберемо для вас зручний день і час для консультації спеціаліста!

Значення слуху

Слух – це безцінний дар природи, це найдосконаліше відчуття.
Це перше чуття, яке формується у дитини. Ще в утробі матері дитя починає чути і пізнавати навколишні звуки.
Інтенсивність звуку, що викликає в органах слуху найслабше слухове відчуття, в мільярди разів менше, ніж аналогічна інтенсивність світла для зорового відчуття.
Слуховий орган має на стільки складну будову, що досі жоден з технічних приладів не може повністю його замінити. Кожне вухо індивідуальне, як відбитки пальців, і здатне виявляти, розпізнавати і розрізняти до мільйона різних звуків. У світі немає однакових людей з однаковою будовою вуха.
Людина, що погано чує, може розпізнати слово, придивляючись до руху губ співрозмовника. Але більша частина емоційних нюансів залишається недоступною для неї. Спілкування зводиться до простого обміну інформацією, тому люди будуть мимоволі намагатися уникати розмови з погано чуючим співрозмовником.

Люди з порушення слуху підтвердять, що втрата слуху сприймається і переживається людиною дуже важко. Це пояснюється тим, що кожен з нас є частиною слухового світу. Тому людина з порушенням слуху опиняється в ізоляції.

Медичний центр слухової реабілітації «АУРІС» вже давно працює в сфері слухової реабілітації та продажів слухових рішень.
Потрібна додаткова допомога?

Перевірити слух, отримати консультацію лікаря, оновити вкладки, придбати слуховий апарат, батарейки до нього, –  зверніться в Медичний центр слухової реабілітації «АУРІС»!

Якщо функції слуху порушені, то це може привести до неприємних, і навіть серйозних, наслідків

Типи зниження слуху

Найчастішими причинами зниження слуху є вік або надмірне перебування в гучному середовищі. Тож зниження слуху відбувається в результаті перенесення інфекційних захворювань, травм голови, внаслідок лікування деяких захворювань або після прийому деяких ліків.

Зниження слуху може бути результатом проблем у зовнішньому і середньому вусі або через пошкодження волосяних клітин равлика.
Зниження слуху через проблеми в зовнішньому або середньому вусі (кондуктивне зниження) викликане проблемами в зовнішньому або середньому вусі, які заважають звукам досягти внутрішнього вуха.
Зниження слуху через проблеми з внутрішнім вухом (сенсоневральне зниження). Такий тип порушення слуху трапляється через пошкодження ніжних волосяних клітин у внутрішньому вусі (равлику). Їх пошкодження не дає можливим правильно передавати звук.

Дуже важливо, як можна скоріше звернутися за допомогою до сурдолога, якщо Ви спостерігаєте симптоми зниження слуху у себе або близьких. На сьогоднішній день існує велика різноманітність опцій, які допоможуть Вам знову насолоджуватися навколишніми звуками.

Щоб визначити втрату слуху потрібно звернути увагу на такі ознаки:

Вікова втрата слуху (стареча туговухість)

Які ранні ознаки вікової втрати слуху (старечої приглухуватості)?
На ранніх стадіях людина з втратою слуху може зазнавати труднощі у розумінні слів. Вона часто чує звуки, але не може розібрати слів. Це може бути більш очевидним за умов значного фонового шуму (наприклад, в ресторані).
Така людина може починати говорити голосніше, ніж зазвичай, не знаючи про це.
Дзвін у вухах (тинітус) і нездатність чути звуки з переважанням високих тонів також можуть бути ознаками старечої глухоти.
Коли необхідно пройти слуховий тест?
Слуховий тест необхідний у таких випадках:
• Коли часто перепитуєте;
• Коли вмикаєте телевізор на більшу, ніж зазвичай, гучність;
• Коли регулярно не чуєте повністю те, що Вам говорять;
• Ви чуєте дзвін у вухах (тинітус);
• люди говорять Вам, що ви голосно розмовляєте.
Чи оборотна стареча туговухість? Чи можна її лікувати?
Вікова втрата слуху є незворотною, так як вона розвивається в результаті дегенерації сенсорних клітин, яка відбувається з віком. Але її можна ефективно компенсувати за допомогою слухових апаратів та інших пристроїв для спілкування.
За допомогою яких заходів можна запобігти або відстрочити втрату слуху в літньому віці?
За допомогою дотримання належної гігієни вух і наступних практичних методик з охорони здоров’я вуха і слуху:
• захищати вуха від гучних звуків;
• ніколи не вставляти нічого у вуха і не закапувати будь-яких рідин, крім ліків, що призначаються кваліфікованими медичними працівниками;
• в разі болю у вусі або виділень з вуха негайно звертатися за медичною допомогою;
• вживати в їжу здорові продукти харчування і бути фізично активним для запобігання таких захворювань, як гіпертонія і діабет, що провокують розвиток втрати слуху;
• не курити.
Мої батьки страждають від втрати слуху. Як я повинен розмовляти з ними?
Розмовляючи з людиною, що страждає від втрати слуху, дотримуйтесь наступне:
• завжди стійте до неї обличчям;
• Не прикривайте своє обличчя і не перебувайте в темряві;
• не говоріть з повним ротом;
• говорите голосно і чітко, але не кричіть;
• зведіть до мінімуму фоновий шум, вимикаючи телевізор або радіо.

У Вас виникають питання?

Як стежити за чистотою вух дитини?
Вухо є самоочисним органом, що не вимагає будь-якого активного очищення. Вуха необхідно чистити тільки зовні. Вставляти у вуха будь-які предмети або закапувати будь-які рідини можна тільки за приписом спеціаліста слухової сфери.
Чому в моєї дитини болить вухо?
Біль у вусі може бути викликана такими проблемами, як:
– сірчана пробка у вусі;
– гостра інфекція в зовнішньому слуховому проході;
– гостра інфекція барабанної перетинки; або
– наявність рідини в середньому вусі.
Для визначення проблеми необхідно привести дитину на огляд вух до спеціаліста Медичного центру слухової реабілітації «АУРІС». Біль у вусі не можна залишати без уваги, так як вона може призвести до розвитку серйозних проблем!
Як можна запобігти інфекції вуха у дитини?
Більшості інфекцій вуха можна запобігати завдяки належному догляду за вухами. Слід пам’ятати про наступні важливі аспекти:
– стежити, щоб у вуха не потрапляла брудна вода;
– не бити дитину, особливо по вухах, так як це може призвести до пошкоджень барабанної перетинки;
– забезпечувати раннє діагностування інфекцій вуха, проявляючи пильність до таких проблем, як біль у вусі, зниження слуху і виділення з вуха;
– пояснювати дітям, що в вуха не можна вставляти будь-які предмети (такі як олівці, гумки, шпильки і т.д.).
Чи можна використовувати народні / рослинні засоби для вух?
Категорично НІ! Вони можуть привести до подразнення зовнішнього слухового проходу і середнього вуха та викликати інфекцію.
Коли слід показати дитину лікарю в зв’язку з проблемами з вухами?
У разі, якщо дитина скаржиться на наступні симптоми:
– біль у вусі;
– виділення з вуха;
– втрата слуху;
– якщо у дитини є проблеми з розвитком мови;
– якщо дитина не розуміє те, що ви чітко вимовляєте.
Як довго можна перебувати поруч з джерелом гучного шуму, перш ніж це стане небезпечним?
Ступінь небезпеки для слуху залежить як від рівня шуму, так і від тривалості його впливу. Необхідно передбачати захист від впливу гучного шуму. Перед відвідуванням галасливих місць необхідно забезпечити захист вух за допомогою таких засобів, як добре підібрані беруші.
Я люблю слухати гучну музику в навушниках. Це шкодить моєму слуху?
При великій інтенсивності (гучності) звуку і значної тривалості його впливу ризик втрати слуху підвищується. Для захисту слуху при прослуховуванні в навушниках необхідно знижувати гучність і робити перерви.

Вихованни дитини з порушенням слуху.