Діагностика слуху – найважливіша частина медичної слухової допомоги.
Людське вухо має складний пристрій і благополучна робота всіх його відділів є запорукою хорошого слуху.
В ході діагностичного обстеження слуху фахівці проводять спеціальні тести, за результатами яких формується аудиограмма. Від результатів і її своєчасності залежить вибір способів лікування і відновлення слуху.
У медичній практиці застосовується багато видів обстеження слуху у дітей, які допомагають встановити об’єктивну картину стану слуху.
Безумовно-рефлекторна аудіометрія.
Дане дослідження засноване на реєстрації рефлекторних реакцій організму при пред’явленні звукових сигналів. Застосовується для дослідження слуху у дітей до 1 року.
Умовно-рефлекторна аудіометрія.
Полягає в одночасному пред’явленні звуку і світла і, таким чином, виробленню умовного рефлексу. Після цього реєструється реакція на звук без пред’явлення світлового сигналу. Застосовується для дослідження слуху у дітей старше 1 року.
Дитяча ігрова аудіометрія.
Ігрова аудіометрія застосовується для дослідження слуху у дітей молодше 4-х років. При проведенні досліджень застосовується унікальний комп’ютерний дитячий ігровий аудіометричного комплекс (ДІАК). Цей комплекс дозволяє в процесі гри визначити стан слуху у дітей.
Дослідження слуху живою мовою.
Виконується для визначення здатності дитини чути і розуміти мову співрозмовника в звичайних умовах. Також цім дослідженням підтверджується правильность дослідження слуху іншими тестами.
Тональна порогова і надпорогова аудіометрія.
Тональна порогова аудіометрія – визначення слухової чутливості на звуки різної частоти. У спеціальній звукозаглушения камері, на частотах від 125 до 8000 Гц, визначається мінімальна інтенсивність звуку, яка викликає слухове відчуття. Дослідження проводиться за допомогою цифрового аудіометру АС-40 фірми “Interacoustics” (Данія). Надпорогова аудіометрія проводиться для більш глибокого і точного дослідження стану слухового аналізатора. Має велике значення для правильного вибору і налаштування слухових апаратів.
Мовна аудіометрія.(Аудиограма)
Мовна аудіометрія є основним методом для визначення соціального і клінічного стану слуху. Без результатів дослідження розбірливості мови аудиограмма є неякісною і не може бути використана для підбору і настройки слухових апаратів. Дослідження проводиться шляхом пред’явлення заздалегідь записаних на цифровий носій (CD-диск) тестових слів і визначення їх розбірливості. Результати використовуються для розрахунку параметрів слухових апаратів з метою досягнення максимально можливої розбірливості мови.
Об’єктивна імпедансна аудіометрія.
При звичайному ЛОР-огляді лікар може побачити тільки стан зовнішнього слухового проходу і барабанної перетинки. Об’єктивна імпедансна аудіометрія – метод дослідження, що дозволяє, за допомогою приладу AT235h датської фірми “Interacoustics”, “подивитися крізь” барабанну перетинку і визначити, в якому стані знаходиться порожнину середнього вуха і її вміст (слизова оболонка, слухові кісточки, наявність рідини в середньому вусі , прохідність слухової труби і т.д.).
Це надійний і ефективний метод діагностики таких захворювань, як отосклероз, хронічні гнійні та негнійний захворювання вуха, захворювання носоглотки та ін.
Імпедансна аудіометрія також є одним з основних методів діагностики акустичної невриноми (пухлина слухового нерва) на ранніх етапах її розвитку. У нашому Центрі використовується для об’єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей (навіть новонароджених).
Об’єктивна аудіометрія по отоакустической емісії.
Метод заснований на реєстрації дуже слабких звукових коливань, які випромінюють неушкоджені волоскові клітини внутрішнього вуха у відповідь на акустичні стимули. Використовується для об’єктивної оцінки слухової функції у дорослих і дітей, а також для скринінгу новонароджених.
Об’єктивна комп’ютерна аудіометрія по слуховим викликаним потенціалом.
За допомогою цього методу дослідження можна простежити стан структур слухового аналізатора на всій його довжині, починаючи від равлики і до слухової кори головного мозку.
Пацієнту пред’являються звукові стимули і одночасно реєструється електроенцефалограма. Спеціальна комп’ютерна обробка записаної електроенцефалограми дозволяє виділити відповіді окремих структур слухового шляху і оцінити їх функцію.
Використовується для об’єктивного визначення порогів слуху переважно у дітей раннього віку і для топічної діагностики (визначення місця ураження) слухового аналізатора.
Для об’єктивної комп’ютерної аудіометрії в Центрі Auris використовується унікальний комплекс Integrity канадської фірми Vivosonic, який не має аналогів в світі по точності обстеження слуху у новонароджених і дітей раннього віку.
Виявлення синдрому слуховий нейропатії.
У Центрі слухової реабілітації Auris вперше в Україні застосовані методики виявлення синдрому слуховий нейропатії.
Аудіометрія ціна для дорослих у Центрі слуху “Ауріс” від 200 грн, для дітей від 270 грн. Більш точно дивіться тут