Заняття з розвитку слуху та мовлення у дітей

програма для дітей з порушенням слуху

Заняття з розвитку слуху та мовлення у дітей

Центр слухової реабілітації Auris пропонує систему консультаційних занять по слухоречевого розвитку дітей зі зниженим слухом і проблемами звуковимови, навчання батьків методикам розвитку дітей.

На занятиях применяются эффективные авторские коррекционные методики обучения и развития, используется компьютерный слухоречевой тренажер “Світ звуків” и другие необходимые технические средства.

Розвиток слуху, навчання правильній вимові, формування зв’язного мовлення, раннє навчання читанню будується на основі сучасних підходів до максимального використання мультисенсорних можливостей дитячого сприйняття.

Види програм і занять

Центр слухової реабілітації Auris проводить індивідуальні та групові консультації, заняття для батьків дітей зі зниженим слухом і / або мовними порушеннями в дитячих вікових групах:

до 3 років;

3 – 6 років;

6 – 11 років;

11 – 17 років.

  • Розвиток слухового сприймання з одночасним формуванням усного мовлення та навичок читання
  • Загальна слухоречевого розвиток дітей з порушенням слухової функції
  • Методи корекції звуковимови
  • Розвиток навичок спілкування
  • Підготовка до школи дітей зі зниженим слухом
  • Супровід, допомога нечуючих школярам в навчанні

Програма ранньої реабілітації дітей з порушенням слуху

Сучасні комп’ютерні методи діагностики дозволяють визначити втрату слуху навіть у новонароджених. При виявленні зниження слуху необхідно негайно приступити до реабілітаційних заходів, щоб компенсувати вплив зниження слуху на загальне і мовленнєвий розвиток дитини.

Вік від 6 місяців до півтора років є критичним для “включення” слухового аналізатора в систему спілкування дитини з оточуючим світом. Пізніше цього часу, при великих втратах слуху, процес слухомовної реабілітації істотно ускладнюється, оскільки мозок дитини віддає перевагу іншим органам сприйняття – зору, дотику, як більш ефективним для пізнання і іобщенія з навколишнім світом.

Фахівці-сурдопедагоги центру слухової реабілітації працюють з дітьми індивідуально, кілька разів на тиждень, за участю батьків.

Початок програм ранньої реабілітації у віці до 6 місяців створює сприятливі умови для розвитку слуху і мовлення дитини.

З батьками проводяться тренінги, даються індивідуальні рекомендації, по домашніх занять з дитиною. Організовуються зустрічі з батьками, які мають подібний успішний досвід, показуються приклади занять, пропонуються методичні розробки для самостійної роботи.

Програма враховує, що батьки є головними вихователями та вчителями дітей у віці 0-3 роки. Для дитини в сім’ї має бути створено відповідне звукове і мовне оточення, в якому він міг би максимально розвивати і використовувати свій слух.

Ми навчаємо, як для розвитку навичок спілкування за допомогою мови і слуху використовувати щоденні побутові ситуації – годування, купання, гра, прогулянка, підготовка до сну і т.д ..

Дошкільні програми (3-6 років)

Програми регулярних занять (2-3 рази на тиждень) розробляються, виходячи з індивідуальних потреб глухих і слабочуючих дітей 3-6 років. Забезпечуються новітнім технічним і комп’ютерним обладнанням та програмами. Проводяться індивідуально або в невеликих групах для розширення досвіду спілкування з однолітками.

Шкільні програми

  • Формування та корекція правильного звуковимови і звуковосприятия, зв’язного мовлення
  • Навчання усвідомленого читання, аналізу, обговорення і переказу
  • Розвиток пізнавальних навичок, словесного (логічного) мислення, допомогу в оволодінні програмою з різних предметів.

Слухомовний тренажер “Світ звуків” – використовується для розвитку слухового сприйняття і навичок усного речи

Дізнатися усi ціни

Зворотний дзвінок