Auris ► Центр реабилитации слуха и патологии речи Статті Мінсоцполітики спільно з Міністерством освіти і науки починають апробовувати проєкт Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання.

Мінсоцполітики спільно з Міністерством освіти і науки починають апробовувати проєкт Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання.

Апробація триватиме з 17 лютого до 17 червня, повідомили на сайті Мінсоцполітики.

До апробації соціальної послуги будуть долучені 19 закладів, установ та організацій, у тому числі закладів соціального захисту населення, освіти, громадських організацій Вінницької, Дніпропетровської, Харківської областей”, – зазначили в міністерстві.

Асистент дитини:

  • допомагає дитині у самообслуговуванні;
  • підтримує у спілкуванні (у тому числі за допомогою жестової мови);
  • організовує харчування та пересування;
  • забезпечує безпеку та спостереження за станом здоров’я (наприклад, прийом ліків);
  • сприяє проведенню дозвілля та організовує денний відпочинок.

За проєктом стандарту, рішення про надання дитині асистента за рахунок бюджетних коштів ухвалює структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.

Для цього батькам чи законним представникам дитини потрібно отримати висновок інклюзивно-ресурсного центру та написати заяву на ім’я керівника школи. Після цього керівник закладу має звернутись з відповідним клопотанням до місцевої влади.

Готувати асистентів дитини мають обласні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Обсяг підготовки – 60 академічних годин.

Після апробації стандарт доопрацюють та запровадять на всій території країни.

Фото: автор – Valerii_Honcharuk

Поділитися:

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотний дзвінок