Auris ► Центр реабилитации слуха и патологии речи Статті У Києві всіх дітей з важкими втратами слуху забезпечили имплантами

У Києві всіх дітей з важкими втратами слуху забезпечили имплантами

У столиці на 100% забезпечена потреба в кохлеарних імплантатах дітей з важкими втратами слуху. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час перевірки ходу ремонтних робіт приміщення Міського медичного центру проблем слуху та мовлення «СУВАГ», передає прес-служба КМДА.

Він нагадав, що кохлеарний імплант – мініатюрний прилад, оснащений тонкою електронікою і призначений для поліпшення звуковосприятия. Застосовується для дорослих і дітей, які страждають порушеннями слуху різної тяжкості. Призначається в тих випадках, коли носіння слухових апаратів не здатне вирішити проблему. «Закриття черзі на проведення кохлеарної імплантації – безпрецедентний випадок. У 2017 році за кошти міського бюджету закуплено і видано 9 кохлеарних імплантів. В цьому році за міські кошти в рамках міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2017-2019 роки закуплено 26 кохлеарних імплантів на загальну суму 18,3 млн грн і в ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О. С. Коломійченка НАМН України »проведено кохлеарную імплантацію 10 хворим з надважкої втратою слуху.

Таким чином, ми забезпечуємо 100% потреби пацієнтів з важкими втратами слуху », -зазначив Микола Поворозник. Також, за його словами, за період з 2016 року до I кварталу 2018 року (включно) киянам різних пільгових категорій було підібрано і видано 879 слухових апаратів (зараз проходить процедура закупівлі ще 640), які придбані за кошти міського бюджету в рамках міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2017-2019 роки. У 2017 році за міські кошти проведено заміну мовного процесора хворим, а в 2018 році закуплено ще 15 мовних процесорів.

Впровадження цієї програми, проведення скринінгу всіх новонароджених в пологових закладах, і подальше при необхідності поглиблене обстеження слуху в Центрі дозволить забезпечити своєчасне, раннє виявлення порушення слуху у дитини, розробити індивідуальну програму реабілітації, провести раннє втручання – слухопротезування або кохлеарної імплантації, що підвищить ефективність реабілітації дитини », – розповів Микола Поворозник.

Він зазначив, що для створення комфортних умов для проведення обстежень та проходження реабілітації пацієнтів з порушеннями слуху Центру в його приміщенні в цьому році проводять капітальний ремонт. «Зараз вже виконані фасадні роботи, внутрішні сантехнічні роботи, частина ремонтних робіт на другому поверсі, сходовій клітці і в підвалі.

Повністю завершити ремонтні роботи планується до кінця року. Крім ремонтних робіт, в 2019 році заплановано придбання діагностичного обладнання: імпедансний аудіометр портативний тімпанометр, Імпедансометрія клінічний, прилад для вестибулярних досліджень та інвентарю для облаштування відремонтованих приміщень », – підкреслив Микола Поворозник.

Поділитися:

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотний дзвінок