Який слуховий апарат кращий?

Який слуховий апарат кращий?

Який слуховий апарат кращий? Це питання турбує багатьох людей, які опинилися перед вибором слухового апарату. Перш, ніж відповісти на це питання, треба розібратися з деякими моментами.

Особливі моменти, на які слід звернути увагу при виборі слухового апарату

По – перше, необхідно визначитися, чи обидва вуха погано чують, чи проблема стосується лише одного вуха. Якщо проблема лише з одним вухом, підбирається один слуховий апарат. Якщо обидва вуха мають таку проблему, рекомендовано бінауральне слухопротезування. Таким чином можна цілковито компенсувати порушення слуху та досить комфортно сприймати звукові хвилі. Досить часто пацієнти навіть у тих випадках, коли слух знижено на обох вухах, все одно купують лише один слуховий апарат (СА). Тому що купівля двох СА – великі витрати. Тож на яке вухо у такому випадку ставити СА? Ставити СА потрібно на те вухо, яке має найменшу зону ураження, тобто на те вухо, яке краще сприймає звуки. Це доводить багаторічний практичний досвід.

По – друге, необхідно оцінити свої можливості в плані використання СА та способу життя. Для людей, які ведуть активний спосіб життя, займаються спортом, часто подорожує, працює, краще підійдуть мініатюрні внутрівушні моделі СА. Проте, обрати можна також завушний СА. Він є універсальним звукопосилюючим приладом, який можуть використовувати абсолютно всі люди. У випадках, коли людина має порушення моторики верхніх кінцівок, мініатюрну модель СА краще не обирати. Тому що людині буде складно користуватися маленьким СА. В такому випадку краще придбати завушний СА чи кишенькову модель СА.

Третій момент — визначення вартості слухового апарату. Не завжди є можливість, наприклад, в осіб похилого віку придбати дорогий слуховий апарат. Чи навпаки, людина бажає придбати найкращу модель слухового апарату, тому питання ціни її не турбує.

Найдоступніші за ціною — аналогові слухові апарати. Найчастіше ними користуються літні пацієнти. Естетичний вигляд та невеликі розміри їх особливо не турбують. Тому вони досить часто обирають стандартні СА.

У молодому віці вибір СА частіше за все зупиняється на цифрових слухових апаратах, адже вони мають багато функцій та відповідають вимогам сучасної людини, яка веде активний спосіб життя. Вартість цифрових слухових апаратів досить різна, залежить від виробника та функцій, що виконує ЦСА.

Цифрові моделі слухових апаратів мають 3 – мірне та комп‘ютерне налаштування. У випадках з 3 – мірним налаштуванням, настройки можуть вноситися механічно; при комп‘ютерному налаштуванні потрібна допомога програмного фахівця.

Наші співвітчизники, слід визначити, не дуже часто полюбляють звертатися за медичною допомогою та роблять це лише в тих випадках, коли без допомоги фахівців вже просто не обійтися. Випадок з вибором слухового апарату – зовсім не виняток. Досить часто люди намагаються без допомоги фахівця обрати слуховий апарат для себе чи своїх близьких. Але цього не варто робити, тому що допомога фахівця в такому випадку вкрай необхідна.

Чому варто звернутися за допомогою при виборі слухового апарату до лікаря?

Треба розуміти, що СА – це медичне обладнання. Та перш ніж його придбати, потрібно виконати діагностику слуху. Тобто, навмання така апаратура не купується в жодному разі! Отримані діагностичні дані показують рівень втрати слуху. Спираючись на аудіограму (дослідження рівня слуху), фахівець може запропонувати людині різні варіанти СА, за допомогою яких можна покращити слух чи повністю його відновити. Потрібно розуміти, що потреби кожного пацієнта – дуже індивідуальні, тому не існує універсального рішення для всіх пацієнтів з порушенням слуху.

Тому неможливо дати однозначну відповідь на питання: «Який слуховий апарат кращий?», адже це все залежить від багатьох сукупних факторів.

Поділитися:

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотний дзвінок