Auris ► Центр реабилитации слуха и патологии речи Статті Що робити, коли болить вухо у дитини?

Що робити, коли болить вухо у дитини?

болить вухо у дитини

Болить вухо у дитини? Що робити у такому випадку? Чим допомогти? Ці питання дуже часто виникають у батьків, що стикаються з подібною проблемою. Біль у вусі морже виникнути в будь – який момент: під час відпочинку, у вихідний день чи просто вночі. Поява різкого болю у вусі може бути досить несподіваною, біль може часто з‘являтися пізно ввечері чи, навіть, вночі. Біль може бути різким, нестерпним, та призводити до того, що дитина не може нормально спати, плаче. Що робити у таких випадках? Як заспокоїти дитину, полегшити біль та не нашкодити здоров‘ю дитини?

Особливості побудови слухового апарату у дітей

Цей момент дуже важливий, адже, розуміючи особливості побудови вуха у дитини, стає зрозумілим, чому у дітей часто болять вушка. Тому потрібно спершу проаналізувати ситуацію, що виникла та зрозуміти причини, які сприяли виникненню болі у вусі. У дітей, починаючи від народження та до шкільного віку, часто зустрічається запалення середнього вуха. Це пов’язано з особливостями побудови слухового апарату у дитини, а саме євстахієвої труби. Вона у дітей коротка та широка, знаходиться практично на рівні горла. До того ж, євстахієва труба погано відкривається та закривається. Всі ці моменти в купі дозволяють мікробам та виділенням легко потрапляти з носоглотки у вухо. В процесі росту дитини ця труба стає більш довшою та вузькою, та розташовується під кутом до глотки. Тому виділенням, щоб потрапити у вухо, набагато важче потрапити до євстахієвої труби. Саме зважаючи на цей момент, захворювання вух у дітей проходять по мірі зростання дитини.

Які причини призводять до того, що у дитини можуть боліти вушка?

Розуміючи анатомію та фізіологію побудови слухового апарату у дитини, стає зрозуміло, що до вуха легко можуть потрапляти будь – які збудники хвороб.

Найчастіше причинами появи болю у дитини бувають:

  • Інфекційні захворювання зовнішнього вуха;
  • Бактерії та віруси;
  • Інфекції середнього вуха;
  • Наслідки травматичного пошкодження вуха;
  • Наявність чужорідного предмета у вусі;
  • Зміни атмосферного тиску;
  • Потрапляння рідини у вуха;
  • Іррадіація (передача) болю від зубів, мигдалин тощо.

Який характер має вушний біль у дітей?

Біль у вухах може виникати абсолютно спонтанно, найчастіше вночі або під вечір. Як правило, дитина відчуває різкий нестерпний біль, який може бути різного характеру: стріляючий, наче колючий, ниючий. В будь – якому випадку, характер болю нестерпний.

Як зрозуміти, що болить вухо у дитини?

Звісно, діти першого року життя, розповісти про те, що їх турбує, словами ще не можуть. Тому, коли у немовлят болять вушка, вони, найчастіше, голосно плачуть. В такому випадку батьки мають зрозуміти, чому дитина не заспокоюється. Можливо, її турбує животик, а можливо, болять вушка. Існує один дієвий спосіб самостійно зрозуміти, чи болять вушка у дитини – легенько на них натиснути. Якщо дитина під час натискання на вушка, реагує чи посилює плач, ймовірно, причина плачу – біль у вушках. Тоді негайно потрібно звернутися до лікаря – отоларинголога, який зробить обстеження малюка та призначить ефективні ліки. Діти більш дорослі можуть жестами показати на місце, яке їх турбує, або розповісти, що в них болить. Але, в будь – якому випадку, зволікати з походом до лікаря не варто. Біль нікуди не зникне та буде лише посилюватися.

Які додаткові симптоми можуть супроводжувати вушний біль?

До сильного болю у вухах дуже часто приєднуються такі симптоми:

1. Підвищення температури тіла;

2. Підвищення місцевої температури (в зоні ураження);

3. Слабкість, в‘ялість;

4. Зниження апетиту, порушення сну;

5. Набряк, погіршення слуху тощо.

Чому треба негайно звернутися до лікаря отоларинголога?

Лор лікар швидко з‘ясує причину появи болю, призначить ефективне лікування, що спрямоване на усунення першопричин появи болю, а також призначить ліки, які швидко усувають больовий синдром, розповість про тактику нагляду за дитиною, надасть поради щодо профілактики захворювання.

Самолікування чи допомога лікаря?

У випадку, коли у дитини болить вухо, займатися самолікуванням неприпустимо. Адже, у повній мірі з‘ясувати причину появи болю в домашніх умовах неможливо. А отже, неможливо призначити ефективне лікування. На певний час, звісно, знеболювальні препарати біль усунуть, але за цей період часу інфекція може поширитися та спричинити набагато важчі наслідки. Тому, не варто проводити експерименти з дитиною – адже втрачається дорогоцінний час. Тільки фахівець може з‘ясувати причину больового синдрому, та призначити відповідну терапію.

Якщо болить вухо у дитини — не зволікайте, звертайтеся до фахівців, адже лише об‘єднавши зусилля батьків та лікаря, можна швидко допомогти дитині одужати.

Інтересно також: Який слуховий апарат кращий?

Що являє собою програма для дітей з порушенням слуху?

Поділитися:

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотний дзвінок