Auris ► Центр реабилитации слуха и патологии речи Статті Внутрівушні слухові апарати: особливості побудови, переваги застосування, види пристроїв

Внутрівушні слухові апарати: особливості побудови, переваги застосування, види пристроїв

Внутрівушні слухові апарати

Цікавлять внутрівушні слухові апарати (ВСА)? Ви дізнаєтесь багато корисної та важливої інформації, що може знадобитися у житті.

З якою метою використовують внутрівушні слухові апарати?

ITE (ВСА) – ці індивідуальні пристрої, які повністю займають простір вуха. Апарати частіше використовуються у важких випадках при втраті слуху.

Особливості побудови ITE

ВСА має корпус, який точно повторює конфігурацію вуха конкретної людини, для якої його виготовляють. Саме завдяки цьому, конструкція щільно прилягає до внутрішніх стінок вушного проходу, майже не відчувається у вусі, не викликає перешкод у звучанні та ззовні майже не помітна. Виготовлення індивідуальних корпусів та монтаж електронних компонентів ВСА проводиться на сучасному обладнанні 3D дизайну. Робиться це в найкоротші терміни та з високою точністю.

Завдяки технології лазерного сканування зліпка слухового проходу та застосування спеціалізованого програмного забезпечення для проєктування, вдається створити слуховий апарат найменшого можливого розміру, абсолютно невидимий у вусі пацієнта та зручний у використанні.

У чому переваги застосування внутрівушних слухових апаратів?

Слід зазначити, що внутрішньовушні слухові апарати виготовляються спеціально тільки для однієї людини під замовлення. Вони повторюють форму вушного каналу, а також пропонують різні можливості персоналізації відповідно до ваших потреб для максимального слухового комфорту.

Головні переваги застосування внутрівушних слухових апаратів:

 • Виготовляються за зліпком вушного каналу;
 • Непомітні та мають естетичний зовнішній вигляд;
 • Моделі найменші за своїм розміром серед всіх видів слухових апаратів;
 • Зручні у використанні та догляді;
 • Моделі створені для сучасних людей, які носять окуляри або часто розмовляють телефоном.

Яку вигоду отримує людина, якщо використовує внутрівушні слухові апарати?

Якщо людині потрібний слуховий апарат, внутрівушний слуховий варіант – оптимальний варіант, тому що:

 • Завдяки індивідуальному виготовленню, конструкція в процесі використання не буде причиняти дискомфорт та викликати незручності;
 • Внутрівушні слухові апарати не потребують часу на особливий догляд, тому людина має менше проблем;
 • Завдяки тому, що конструкція непомітна, вона не привертає увагу оточуючих та не створює у людині комплекс неповноцінності;
 • Завдяки тому, що моделі зовсім невеличкі, вони майже не відчуваються при носінні слухового апарату;
 • Не заважають людині вести активний спосіб життя, керувати автотранспортом чи виконувати будь – яку роботу.

ВСА поділяються на п’ять видів:

1. Невидимий-в-каналі / IIC, Invisible-in-Canal

Для цього виду характерним є компактним виконанням корпусу серед доступних моделей сьогодні. Він розміщується глибоко у вушному каналі й майже непомітний. Це ідеальне рішення для тих, хто шукає естетично привабливий СА та має ступінь зниження слуху від слабкої до помірної.

2. Глибококанальний СА / CIC, Completely-in-Canal

Це компактний внутрішньовушний стиль, однак в ньому доступні тільки такі функції, як регулювання гучності та кнопка перемикання програм. Оскільки у такого слухового апарату є кілька можливостей кастомізації, він популярний серед людей зі слабким та помірним ступенем зниження слуху, які бажають більше контролювати роботу пристроїв, що допомагають людині сприймати звуки.

3. Внутріканальний СА / ITC, In-the-Canal

Внутріканальний СА- найпопулярніший вид серед ВСА.

На додачу до більшої кількості доступних опцій, наприклад, таких як, подвійний мікрофон (опції спрямованості), ITC мають бездротові можливості, які дозволяють підключити слухові апарати до смартфону та передавати телефонні розмови чи музику безпосередньо у СА.

4. Внутрівушний слуховий апарат / ITE, In-the-Ear

Внутрівушних слуховий апарат — найпоширеніший вид серед приладів, корпус яких виготовлено за індивідуальним зліпком вуха, а також володіє такими просунутими функціями як бінауральний обмін даними між пристроями, бездротовий зв’язок, опція MFi (Створено для Iphone) тощо.

Ця модель доступна в таких типах виконання корпусу, як Полуконха і Конха, в той час, як полуконха найбільш поширений серед користувачів, оскільки має більш компактні розміри.

5. Cлуховой апарат з винесеним мікрофоном / MIH, Mic-in-Helix

Це унікальне рішення, яке поєднує переваги завушних та внутрівушних моделей апаратів. MIH створений для того, щоб забезпечити найбільш природне звучання. Також і тому використовує природні переваги вушної раковини.

В цих моделях слухових апаратів мікрофон розташовується у завитку вушної раковина та з’єднується з корпусом апарату тонкої прозорою трубочкою, що дає певні плюси:

 • компактний розмір пристрою;
 • відмінне подолання (зниження рівня) шуму вітру;
 • нижчий ризик виникнення зворотного зв’язку, оскільки в порівнянні з внутрівушними апаратами, мікрофон та ресивер знаходяться далі один від одного.

Внутрівушні слухові апарати будь – якого виду – це пристрої, розроблені з урахуванням потреб сучасної людини, які вважаються максимально зручними та ефективними.

Поділитися:

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотний дзвінок