Auris ► Центр реабилитации слуха и патологии речи Статті Діти з інвалідністю мають отримати соціальний супровід під час інклюзивного навчання

Діти з інвалідністю мають отримати соціальний супровід під час інклюзивного навчання

сопровождение детей с инвалидностью

Мінсоцполітики разом з МОН починають апробовувати програму супроводу під час інклюзивного навчання.

Підставою для отримання соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання за кошти бюджету є рішення структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Батькам чи законним представникам дитини необхідно отримати висновок Інклюзивно-ресурсного центру та подати заяву до керівника обраного закладу освіти, який самостійно звертається з клопотанням до місцевого органу влади.

Соціальна послуга супроводу під час інклюзивного навчання базується на принципах адресності та індивідуального підходу і надається асистентом дитини після оцінювання її індивідуальних потреб, складання індивідуального плану та укладення договору між керівником надавача послуг та одним із батьків дитини.

Асистент допомагає дитині у самообслуговуванні, підтримує у спілкуванні і комунікаціях (у т.ч. за допомогою жестової мови), організовує харчування, пересування, забезпечує безпеку та спостереження за станом здоров’я (у т.ч. приймання ліків), сприяє проведенню дозвілля та організовує денний відпочинок.

Асистент дитини має діяти з повагою до гідності дитини, забезпечити недопущення дискримінаційних і негуманних дій під час інклюзивного навчання.

Обласні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді мають провести підготовку асистентів дитини терміном 60 академічних годин.

Розвиток соціальних послуг у громадах, зокрема, для дітей з інвалідністю, сприятиме забезпеченню найкращих інтересів дитини, її соціалізації у суспільстві, попередженню інституалізації дітей з особливими потребами.

За консультацією ЛОР лікаря, сурдолога Ви можете звернутись в Медичний центр слухової реабілітації “АУРІС”.

Поділитися:

Вам також може сподобатися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотний дзвінок