Auris ► Центр реабилитации слуха и патологии речи Статті Слухові імпланти повертають слух навіть глухим від народження

Слухові імпланти повертають слух навіть глухим від народження

Зниження слуху – це хвороба цивілізованого світу. Сьогодні близько мільярда людей на планеті мають проблеми зі слухом. На щастя, польський Міжнародний центр слуху та мовлення «Медінкус» зможе допомогти практично кожному пацієнтові з порушеннями слуху – і дитині, і літній людині. Звернувшись до фахівців Центру, ви гарантовано отримаєте доступ до найсучасніших методів відновлення слуху при приглухуватості, в тому числі використовуючи слухові імпланти, а також медичних послуг європейського рівня.

Зниження слуху знижує успішність в житті
  В Європі не так багато клінік, де дійсно можна вирішити проблему слуху. А вирішувати треба, адже зі збільшенням числа користувачів гаджетів роботи у отоларингологів все більше і більше. Сьогодні цю актуальну тему ми обговорюємо з лікарем світового рівня – провідним фахівцем в області оториноларингології, національним консультантом в області оториноларингології в Польщі, доктором медичних наук, професором Хенрик Скаржіньскім.

І перше питання – чому туговухість – це проблема, яку не можна ігнорувати?

«Спочатку скажу просто: одним з головних рушійних чинників розвитку сучасного суспільства є прогрес в системі комунікації, доступ до інформації і обмін нею, – відповідає професор Скаржіньскій. – Якщо на початку XX століття життєдіяльність людини і його положення в суспільстві на 95% залежали від ручної праці, то тепер успішність визначається здатністю людини налагоджувати спілкування з іншими людьми. А для цього дуже важливий хороший слух.

Паталогії слуху призводять до багатьох захворювань і до загального погіршення життєдіяльності людини. Порушення слуху у дітей, навіть якщо ці порушення незначні, можуть зробити негативний вплив як на розвиток мови, так і на загальний розвиток дитини, а пізніше – і на його успішність в школі. Що стосується літніх людей, то проблеми зі слухом викликають невротичні розлади, епізодичні порушення пам’яті, а також можуть бути пов’язані з підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Однак перш за все вони перешкоджають повсякденному спілкуванню або взагалі виключають його можливість.

Польська технологія відновлення слуху при приглухуватості
  Наш вибір доктора для інтерв’ю був не випадковий. 25 років тому, 16 липня 1992 року професор Скаржіньскій провів повністю глухому пацієнтові першу в Польщі операцію по відновленню слуху з використанням кохлеарного імпланта. Днем пізніше імплант вживили глухій дитині. Ця подія не тільки стало проривом в польській отохірургії, а й запустило програму лікування приглухуватості і глухоти в країні, використовуючи слухові імпланти.

В руках молодого хірурга виявилася доля всіх людей з вадами слуху поляків. Невдача могла спричинити припинення планів на найближчі роки. Але завдяки тому, що перші операції по відновленню слуху були успішними, почалася реалізація програми кохлеарних імплантів. Це і послужило поштовхом для розвитку сучасної отохірургії і аудіології.

Після приголомшуючого успіху перших операцій професор Хенрик Скаржіньскій продовжив розвивати свою справу в Центрі Auris. І в даний час під опікою всесвітньо відомого медичного закладу, яким він завідує, знаходиться понад 5 тисяч користувачів слухових імплантатів.

За 20 з гаком років лікарі Центру провели понад 400 тисяч хірургічних операцій по відновленню слуху при приглухуватості, а в повсякденну клінічну практику було введено близько 200 різних нових клінічних програм, в тому числі практично всі інноваційні рішення в області імплантології та отохірургії. Таким чином, пацієнти Центру в числі перших в світі мають доступ до новітніх технологій.

Метод відновлення слуху залежить від ступеня приглухуватості
  На сьогоднішній день в Центрі є реальні можливості для лікування приглухуватості і глухоти. Гордістю Центру є метод кохлеарної імплантації, який дозволяє повернути слух навіть глухим від народження людям.

Для лікування складних патологій слуху лікарі Центру використовують слухові імпланти, такі як кохлеарні імпланти, імпланти середнього вуха, пристрої для кісткової провідності, які покращують передачу звуку у внутрішнє вухо або безпосередньо стимулюють внутрішнє вухо, а також різні типи слухових апаратів.

Найпростіший вид зниження слуху – кондуктивную туговухість – можна подолати за допомогою фармакологічного лікування, хірургічного втручання або фізіотерапії, то куди більш складним видом є туговухість сенсоневральна (розвивається в результаті пошкодження слухових волоскових клітин у внутрішньому вусі). Тим, хто страждає даним видом приглухуватості в Центрі допоможуть, грамотно підібравши слухові апарати.

Відновлення слуху за допомогою слухових імплантатів
  У разі, коли глухота не піддається лікуванню, а слуховий апарат не в силах допомогти, для відновлення слуху може бути застосований слуховий імплант – електронний протез, що перетворює електричні імпульси від зовнішнього мікрофона в сигнали, зрозумілі нервовій системі, тим самим замінюючи собою пошкоджені волоскові клітини равлики , які в здоровому стані служать звуковими рецепторами.

Поділитися:

Вам також може сподобатися

2 коментарі

 1. Avatar
  Дубляк Світлана
  23.01.2022

  Добрий день.Я маю таке питання.Хлопець 20 років від народження глухий.Чи є можливість йому допомогти.Дякую.

  • Avatar
   Alex Seo
   23.01.2022

   Доброго дня, дякую за питання. Так, є така можливість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зворотний дзвінок